Насос для вилок своїми руками

Насос для вилок своїми руками

Повідомлення Skally » 16 листопада 2012, 18:12

Всім привіт. Гарно розписувати не вмію, тому розказую як є
Придбав я недавно повітряну вилку ( а саме RS Recon Race Solo Air ) . Виникло питання : "а чим її качати ?" . Купувати насос високого тиску за 250 грн щоб кілька разів в рік підкачати вилку ( зима, чи ТО ) якось не хотілось. Натомість валявся дома розібраний пневмоциліндр-стійка від кришки багажника. Не довго думаючи взявся я за нього ...

Для засмоктування повітря, різні клапани на поршневі я робити не хотів, тому просто взяв і просвердлив кількохміліметровий отвір майже на початку корпуса циліндра, тобто щоб при витягуванні штока поршень проходив за цей отвір і повітря всмоктувалось в насос. При цьому повітря яке знаходиться за поршнем , починає стискатись і виконує роль повітряної відбійної пружини. Отвір свердлив "на око" тому так вийшло.
Зображення

Поршень я виточив з капролону, хоча можна використати і той рідний який вже є в пневмоциліндрі, ( він там якийсь пластмасовий ) тільки треба буде заклеїти/запаяти перепускні отвори.
Як зробити різьбу на кінці для штуцера ( якась вона там не метрична , мітчика такого в мене не було, та й пневмоциліндр був вже з відпиляним торцем ) я думав-думав... порився в різному хламі і знайшов конус від передньої осі чи то від "України", чи ще від чого, ( коротше різьба така ж як і в конусах з педалей ) який якраз підходив для штуцера, і був на кілька десятих мм меншого діаметра ніж внутрішній діаметр корпуса пневмоциліндра.
Спочатку я хотів проточити в цьому конусі канавку , надіти на неї гумове кільце і потім якось зафіксувати в циліндрі. Хм.. ще одне місце ймовірного стравлювання повітря... не піде. В кінці-кінців я той конус запаяв в корпус циліндра/насоса за допомогою малопотужного паяльника і газової плитки із знятою конфоркою.
Зображення

Ручка до насоса із шматка капролону, який попався під руку.
З насосом покінчено.
Зображення
Зображення

Тепер шланг.
Штуцер і наконечник купив на базарі за 10 грн.

Зображення

Зображення

Сам наконечник при його відкручуванні стравлює стільки повітря , що про накачування камери об'ємом 65 см3 до 6,5 атм і мови не може бути. Тут ви скажете :"без спеціальної шлангочки до насоса за 100 грн ніфіга не буде. " А дзуськи ;) весь секрет тієї шлангочки - в товстішій гумовій прокладці в наконечнику ( принаймні я так зробив, з якоїсь гумової трубки врізав прокладку і замінив замість стандартної ) . При накручуванні наконечника на ніпель, ніпель спочатку впирається в прокладку, система "ніпель-шланг" герметизується, далі ніпель стискає цю гумову прокладку і вже виступ в наконечнику натискає на золотник. Можна качати.

Зображення

Штуцер який вкручується в насос має в собі кульковий клапан, але цей клапан спрацьовує при відносно великому зворотньому потоці повітря. ( Все скрутив, давай качати. При тиску десь 4-5 атм я його туди, а воно ручку назад вистрелює майже на повну. Спочатку не в'їхав, а потім вже зрозумів чому так . Тому й було вирішено підпружинити цей клапан. Пружинку я взяв із золотника від автоніпеля, вона туди підійшла наче там і була.
Зображення

Скручуємо все це діло хомутами і вуаля.!!
Зображення

Ще кілька слів щодо пневмоциліндра:
Внутрішній діаметр 16мм, звісно ж чим менший діаметр, тим більший тиск можна створити, але чи є тонші, не знаю не цікавився.
Цей повинен був розвивати зусилля 440Н , але я на нього всією вагою навалювався і так і не зміг його стиснути.
На корпусі пневмоциліндра попередження "не розкривати - високий тиск". Для стравлення газу закріпив штоком вниз і зверху просвердлив в корпусі міліметровим свердлом дірочку, трошки пошипіло і все, перевернув, прокачав шток руками, при цьому з дірки витекло пару кубиків ( а може й менше ) якоїсь білої піноподібної фігні ( мабуть масло закипіло коли стравив тиск ).

П.С. Манометра поки що не приладнав , качаю "на око" і по СЕГу вилки.
Витрати :
Пневмоциліндр - 40 грн (брав новий , але можна і неробочий на барахолках знайти)
Наконечник - 5грн
Штуцер - 5 грн
Хомути 2 шт - 3 грн
Конус - не знаю, кілька грн найдешевший
Шланг - теж мабуть кілька грн

Манометр - 30 грн. Може колись поставлю.
Skally

Повідомлення: 75

Повернутись до Вилка/Амортизатор

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість