2014 1-4 Травня - на Дністер - звіт

Обговорення, планування, звіти

2014 1-4 Травня - на Дністер - звіт

Повідомлення woha » 15 травня 2014, 10:06

День перший.
Проїхали 70 км, набрали 1116 м висоти
Погода була сонячна весь день, все відбувалося за планом. А за планом був – огляд Кам’янця-Подільського та сніданок.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Сніданок таки відбувся, не зважаючи на ранішній час (десь 8-30), було вже відкрито декілька кафе. В найдружнішому до велосипедистів (з столиками надворі) мі і попоїли.
Візит до Кам’янець-Подільскої фортеці мене не вразив. Нажаль, рижа цегла, якою реставрували башти фортеці, сильно дисонує з старими фортечними мурами.
Зображення
Марш-кидок 25 км до Хотина асфальтом пролетів дуже швидко. Хотинська фортеця мені сподобалася, потужні бастіони, файний ландшафт навкруги.
Зображення
Зображення
Зображення
Після неї ми поїхали трошки попетляти по Хотину, повернулися до Хмельницької області і розпочали маршрут другорядними дорогами та ґрунтами.
Зображення
Десь на 35 кілометрі нас спіткав перший прокол. Певно, що найприємніший з усіх майбутніх, бо було ще чисто та сухо.
Зображення
Пообідали ми на дуже гарній галявині в селі Цвіклівці Перші. Є і Другі, але на іншій стороні досить широкої притоки Дністра.
Зображення
Зображення
Зображення
Погода сприяла, але ми були дуже втомлені сидячим потягом, тому встали на ночівлю, як тоді здавалося зарано.
Зображення
Зварили гречану кашу з тушонкою (відгук на двостінну пічку – замахуєшся закладати в неї дрова в одну пару рук. Навіть із секатором, тому надалі готували на газовому пальнику – швидко і комфортно).
woha

Повідомлення: 38

Re: 2014 1-4 Травня - на Дністер - звіт

Повідомлення woha » 15 травня 2014, 10:07

День другий.
Проїхали 56 км набрали 1055 м висоти
Вночі був дуже сильна злива. Моя палатка ще 1 годину такої зливи певно б що не витримала, з середини тент був мокрісінький, але на мене не накапало.
Через зливу ми не особливо рано вилізли з палаток. Снідали кукурудзяною кашою швидкого приготування – дуже зручна для похідного застосування – тільки залий окропом.
І дуже пізно (об 11.20) виїхали на маршрут.
Зображення
Зранку було сонячно.
Дивно, але за 1 км від міста ночівлі, дощу не було, що давало нам шанс продовжити похід за запланованим маршрутом.
Зображення
Зображення
Зображення
Як виявилося, добре, що ми в попередній день не доїхали до другого можливого варіанта ночівлі на 10 км дальше. Дністр і біля Хотина був обмілілий. І, відповідно, його притока також була з болотними берегами.
Зображення
Зображення
Зображення
Десь о 14 годині на ґрунтах нас накриває дощиком, добре що до твердого було не далеко. Я ще й примудрився проїхати тих 2 км з затягнутим переднім гальмом. І чого ж воно так погано їхало!?
Зображення
В надії, що цей дощ не надовго, ми намагалися в Калачківцях продовжити рух грунтами, але за 50 метрів зрозуміли – на сьогодні грунти скінчилися. Це коштувало нам зайвих 10 км на цю непотрібну радіалку і десь зайвих 20 км на об’їзд по твердому.
Зображення
Відразу після болота Костя пробивається і по лікоть в болоті міняє камеру.
Спочатку в мене було бажання не заїжджати на Бакоту, але хлопці вмовили і твердим врешті решт ми приїхали до цієї перлини Дністра. Погода знов покращилася.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Досить довго походили, відвідали скельний монастир і почали шукати місце для ночівлі.
Зображення
З ночівлею нам повезло, на стоянці був гарний вид на бакотську затоку.
Дякую Валері, який по телефону нам допоміг з подальшим маршрутом. Для себе виніс дуже важливу деталь – без паперової карти дуже важко в разі непередбачених змін у маршруті.
Повечеряли борщем, курку ще мені тре навчитися сушити, бо була трошки жорсткувата.
woha

Повідомлення woha » 15 травня 2014, 10:07

День третій.
Проїхали 86 км, набрали 1500 м висоти.
Рано вранці прокинулися і швиденько зібралися. Поснідали знову кукурудзою з сушиною. Погода, начебто гарна – мінлива хмарність, без натяку на важкі дощові хмари. День мав бути дуже важким, тому що тре було наздоганяти те, що не доїхали вчора. Останній погляд на Бакоту і в сідло!

Поки що їдемо твердим, але у Великому Жванчику за 22 км вирішуємо, що нам пощастить і звертаємо на ґрунти.
Зображення

Погода нас жаліє і ми зрізаємо досить багато кілометрів потенційного асфальту (мінус десь 25-30 км).
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
З’являється надія дійсно доїхати до Мурованих Куриловець саме сьогодні.
Ще одна окраса цього походу – дивне село Песець.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
У Любомирівці виїжджаємо на асфальт і їдемо до самих Мурованих Куриловець.
Дивно, але в цьому СМТ принципово немає ніяких готелів, чи чогось на кшталт. Вже на самому виїзді о 20 годині ми зустріли Людину, яка в наш час, не побоялася трьох мордатих велосипедистів і прихистила нас в бані. Велика дяка цій Людині, бо вночі був дощ і ми б точно на наступний день в чоловічий монастир би не поїхали. А так, з радістю залізши під тверду кришу, ми пішли пішки освоювати нічне життя МурКура. Файно попоїли в цивільному генделику і пішли спати в нашу баню.
woha

Повідомлення woha » 15 травня 2014, 10:08

День четвертий
Проїхали 67 км, набрали 996 м висоти
З ранку – хмарно, хмари важкі, дощові. Поснідали макаронами з згущеним молоком.
Завдяки ночівлі під дахом мали сухі речі (вночі був дощ). Зібралися швидко, нажаль не змогли ще раз подякувати Людині, яка дала нам дах над головою. Ввечері вона категорично відмовилася брати гроші, тому ми вирішили віддячити продуктами – залишили майже все, що в нас було. Перша несподіванка – дорога, яка була на базовій карті навігатора позначена як «тверде» покриття поступово перетворилася з брущатки на смітник. На смітнику зустріли хлопця, який радісно нам доповів, що далі дороги нема. Ми не повірили і таки проїхали ґрунтами (трошки болота назбирали, але нам було майже по барабану).
Зображення
Зображення
Подивившись на годинник, я все ж таки вмовив хлопців заїхати в Галайковецький Свято-Преображенський чоловічий монастир (близько 15 километрів радіалки, 270 м висоти). Гарні краєвиди, храм, цікаві бабусі біля церкви, які прийняли мене (35 років) за студента…
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Взявши благословення в батюшки ми поїхали до Могилів-Подільського. Доречи дорога до монастиря в своїй більшості – бруківка, майте на увазі.
Зображення
За 30 км до Могильова нас почав поливати дощик і тут я відчув дійсно перевагу мембранної куртки, в ній мені було нормально, не спекотно, не мокро що зсередини, що зовні. Мембранні бахіли також рулять. В селі Серебрія за 5 км до кінця дощ почався дуже сильний, дивлячись на годинник, ми перечекали зливу на автобусній зупинці.
Зображення
Десь о 17 годині ми приїхали на залізничний вокзал Могилів-Подільського. Хлопці дуже вчасно почули про молдавський потяг, що відбував о 20,40. Ми купили купе на трьох (коней теж десь везти треба) і поїхали вечеряти. Після вечері зарядив сильний дощ, ми чекали до останнього, ледве після зборів не запізнилися на потяг, перли коней в чохлах від 20 до 6 вагона (єдина крепатура за похід в мене була від цього), посварилися з клятою молдаванкою- провідницею, яка не хтіла нас пускати з конями, але все ж таки поїхали додому. О 1-й годині ночі я був дома, переповнений враженнями від цієї пригоди.
woha

Повернутись до Велопоходи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість